• Головна
 • Прес-центр
 • Контакти
 • Українська
 • Русский
 • English
 • Deutsch
 • Italiano
 • Türk

Залиште відгук та отримайте 25 бонусів у подарунок!…

Реєструйтеся в програмі Прем’єр Клуб та отримайте 100 бонусів у подарунок!…

Музеї Києва

Музеї Києва

Київський музей російського мистецтва

В експозиції музею представлені роботи Шишкіна, Рєпіна, Васнєцова, Врубеля, Реріха, Кончаловського та ін.
Київський музей російського мистецтва був відкритий в 1922 році. Основою музейної колекції слугували націоналізовані після революції 1917 року художні цінності. Найвизначнішою була колекція родини Терещенко – найбільших промисловців, меценатів, благодійників.
З колекцій Ніколи, Івана і Федора Терещенка в Київську картинну галерею надійшла найбільша кількість робіт, серед яких виявилися також найбільш високохудожні творіння. Перш за все, це витвори живопису, графіки, скульптури російських художників другої половини ХІХ століття, з багатьма з яких члени родини Терещенко були особисто знайомі.

Адреса: вул. Терещенківська, 9
Телефон: +38(044) 234 6218
Час роботи: 10:00-17:00, вихідні — понеділок, четвер
Сайт: museumru.kiev.ua

Музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенко (Музей західного і східного мистецтва)

Заснований у 1919 році музей мистецтва в Києві є найбільшою скарбницею зарубіжного мистецтва в Україні. Ядром колекції стали приватні зібрання видатних українських меценатів кінця 19 - початку 20 ст. Богдана Івановича та Варвари Ніколовни Ханенко.
Зараз в колекціях музею – живопис (у тому числі твори Веласкеса, Босха, Брейгелей, Рубенса і Рембрандта), графіка, скульптура та декоративно-прикладне мистецтво Європи, Стародавнього світу та країн Сходу.

Адреса: вул. Терещенківська, 17
Телефон: +38(044) 235 32 90
Час роботи: 10:30-17:30, вихідні — понеділок, вівторок
Вартість: дорослі — 7.50 грн., студенти, пенсіонери — 1 грн., учні — 1 грн.
Сайт: khanenkomuseum.kiev.ua

Національний художній музей України

Музей розмістився в будівлі, зведеній під керівництвом Владислава Городецького – талановитого та ексцентричного архітектора. В експозиції музею представлені шедеври українського живопису, скульптури та графіки від часів Київської Русі і до сучасності.
Музей був заснований зусиллями української інтелігенції наприкінці ХІХ століття як перший загальнодоступний музей Києва.
У музеї зберігається одна з кращих в Україні колекцій іконопису, яка відкривається раритетом ХІІ століття – поліхромним дерев'яним рельєфом «Святий Георгій з житієм» візантійського походження. У відділі мистецтва нового часу картини видатних українських портретистів – Дмитра Левицького і Володимира Боровиковського та невелика колекція картин видатного українського поета - Тараса Шевченка.

Адреса: Михайла Грушевського, 6
Телефон: +38(044) 278 13 57
Час роботи: середа, четвер, неділя — 10:00-17:00; п’ятниця — 12:00-19:00; субота — 11:00-18:00
Вартість: дорослі — 10 грн., студенти — 5 грн., учні — 1 грн., пенсіонери — 1 грн.
Сайт: namu.kiev.ua

Національний музей історії України

Музейна експозиція представляє процес розвитку суспільства на території України від глибокої давнини до наших днів. Серед експонатів – предмети побуту перших трипільських поселень, зброя та обладунки древніх половців, матеріали періоду Київської Русі, епохи Радянської влади та періоду незалежності.
Особливо цінними є археологічні колекції музею. Серед них - матеріали Мізинської та Кирилівської стоянок давньокам'яного століття, Трипільських землеробських племен та інших культур епохи міді-бронзи, періоду ранніх слов'ян та давньоруської держави – Київської Русі.
Музей має цінні колекції холодної та вогнепальної зброї, етнографії, нумізматики, боністики та фалеристики, унікальні видання книг, вироби зі скла та порцеляни.

Адреса: вул. Володимирська, 2
Телефон: +38 (044) 278 48 64
Час роботи: 10:00–17:30 (каса до 16:45), вихідний — середа
Вартість: дорослі — 24 грн., учні, студенти, пенсіонери — 12 грн., діти до 6 років — безкоштовно

Художній Арсенал

Арсенал – це культурно-мистецький та музейний комплекс нового покоління із сучасною технічною інфраструктурою, що поєднує в собі функції динамічного виставкового центру, майданчики для різноманітних заходів та музею з сучасними освітніми можливостями. Площа його експозиції становить 3,5 тис. м ².
На виставці «De profundis» («З глибин») представлені експонати української культурної спадщини з колекцій провідних музеїв України. Виставка ділиться на розділи:

 • Трипільська пластика (V - III тис. до н.е.)
 • Давня скульптура (II тис. до н.е. - початок н.е.)
 • Народна дерев'яна скульптура (ХVII - XІХ ст.)
 • Барокова скульптура. Іоанн Пінзель та його школа (ХVII - XVIII ст.)
 • Олександр Архипенко: класичний авангард (ХХ ст.)
 • Сучасна скульптура (ХХІ ст.)

Адреса: вул. Івана Мазепи, 28-30
Телефон: +38(044) 288 52 25
Час роботи: 10:00—19:00 (вхід до 18:00), вихідний — вівторок
Вартість: безкоштовний вхід
Сайт: artarsenal.in.ua

Музей Михайла Булгакова

Музей Булгакова в Києві, присвячений київському періоду життя великого письменника, був відкритий в 1993 році в будинку, в якому жила родина драматурга. Саме в Києві Булгаков народився, виховувався, вчився, одружився перший раз і працював лікарем.
Музейна експозиція «Дім Турбіних» знаходиться на другому поверсі будівлі, в квартирі з 7 кімнат – у ній поєдналися реальне життя сім'ї Булгакових і життя героїв його роману «Біла гвардія» Турбіних. Речі, які належали родині Булгакових, представлені в експозиції в своєму натуральному вигляді, предмети ж родини Турбіних, описані в романі, - в білому кольорі.
Одна з родзинок будинку – Булгаковська біла веранда, де відтворена обстановка часів XIX століття: столовий посуд, меблі, оснащення. Після екскурсії тут дуже приємно випити чаю з пирогами і варенням, до речі, все це готують саме тут, а колекція власного чаю просто приголомшлива. Найулюбленіший серед гостей - «Чай від Ларіосика».

Адреса: Андріївський узвіз, 13
Телефон: +38(044) 425 31 88
Час роботи: 10:00-18:00, вихідний – середа

Музей однієї вулиці

«Музей однієї вулиці» - це перший у Києві приватний музей, його колекція присвячена історії Андріївського узвозу та його видатним мешканцям. В оформленні інтер'єрів та експозиції музею були використані предмети кінця ХІХ – початку ХХ століття. Гідне місце в експозиції присвячено цікавим випадкам, історіям і міським байкам, що мають відношення до відомих домовласників і будинків Андріївського узвозу.
Завдяки «Музею однієї вулиці» можна побачити, як виглядав будуар з повним набором предметів дамського туалету, їдальня з сервірованим столом, інтер'єри майстерень і крамниць Андріївського узвозу минулих століть.

Адрес: Андріївський узвіз, 2б
Телефон: +38(044) 425 03 98
Час роботи: 12:00-18:00, вихідний — понеділок
Вартість: дорослі — 15 грн., учні та студенти — 10 грн.
Сайт: onestreet.kiev.ua

Музей історичних скарбів України

У музеї представлені колекції скіфського золота, художні вироби сарматських племен, прикраси давніх слов'ян і часів Київської Русі, вироби візантійських та іранських майстрів.
Експозицію відкриває колекція золота VI-III століття до нашої ери, знайденого у скіфських курганах. Це золоті жіночі прикраси, чаші і шедевр світового мистецтва – скіфська пектораль (нагрудна прикраса царя) із зображенням сцен життя кочівників.
Також представлені твори мистецтва часів Київської Русі – вироби, прикрашені карбованими візерунками із застосуванням позолоти, інкрустації та емалі. Вони свідчать про небувалий розквіт художньої майстерності давньоруських ювелірів.

Адреса: вул. Січневого повстання, 21
Час роботи: 10:00-17:00, вихідний — понеділок

Музей «Чорнобиль»

Музей Чорнобиля в Києві розповідає про найбільшу в історії атомної енергетики катастрофу – аварію на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції у квітні 1986 року. У музеї зібрано близько 7000 експонатів – це розсекречені документи, карти, фотографії, предмети етнічної культури, особисті речі учасників ліквідації аварії.
У музеї можна подивитись унікальні відеоматеріали про катастрофу та її наслідки, побачити діючий макет енергоблоку ЧАЕС, працюючу трьохфазову діораму «Чорнобильська АЕС до, під час та після аварії» - показано як відбувався вибух, руйнування атомної станції в його наслідку, і будівництво саркофага над зруйнованим блоком.
Також експозиція залів музею розповідає про героїчну і самовіддану роботу людей багатьох професій – цивільних і військових фахівців з ліквідації наслідків чорнобильської аварії.

Адреса: провулок Хорива, 1
Телефон: +38(044) 425 43 29
Час роботи: 10:00-17:45, четвер 10:00-16:45, вихідний — неділя
Вартість: дорослі — 5 грн., учні, студенти — 1 грн.

Національний науково-природознавчий музей

Національний науково-природничий музей НАН України – один з найбільших науково-природознавчих музеїв світу. До його складу входять Геологічний, Палеонтологічний, Зоологічний, Ботанічний та Археологічний музеї.
Створений в 1966 році музей розташований в самому центрі Києва, в старовинному будинку з виразною архітектурою. На площі 8000 м ², в 24 залах зібрано понад 30 тис. експонатів, які розповідають про виникнення, будову та еволюцію Землі, її рослинний і тваринний світ, її минуле і сьогодення, про історію матеріальної культури племен і народів, які населяли територію України.

Адреса: вул. Богдана Хмельницького, 15
Телефон: +38 (044) 235 01 85
Час роботи: 10.00-17.00, вихідні — понеділок, вівторок

Музей води

Музей води в Києві був відкритий в 2003 році в реконструйованій старій водонапірній башті, якій більше 130 років. Експозиція музею розміщена під землею – величезні акваріуми, ліфт до підземелля, діюча модель артезіанської свердловини, гігантський унітаз, каналізаційний колектор і казковий грот з водоспадом і навіть справжніми грозою з дощем, громом та блискавками. Для дітей тут є ігровий майданчик, де можна пограти з мильними бульбашками, власноруч створити русло ріки та доторкнутися до казкових рибок.
Основна мета роботи музею – розповісти про гідросферу Землі та водні ресурси України, їх вразливість та необхідність для життя, технології підготовки безпечної для здоров'я питної води в системах централізованого водопостачання, про раціональні методи водоспоживання.

Адреса: вул. Грушевського, 1в (Хрещатий парк)
Телефон: +38(044) 279 53 33
Час роботи: 10:00-17:00, субота, неділя — 10:00-18:00, вихідні — понеділок, вівторок
Вартість: дорослі — 10 грн., діти — 6 грн.
Сайт: aqua-kiev.info

Музей мініатюри

Музей мініатюри – це виставка робіт Миколи Сядристого, всесвітньо відомого майстра мікромініатюр. Сядристий створює мікромініатюри вже понад 40 років. Серед його робіт: підкована блоха, найменший у світі діючий електромотор, караван верблюдів у вушку голки, портрет Юрія Гагаріна, вирізаний з тернової кісточки, балалайка в маковій росинці, найменша у світі скрипка та найменший напис, зроблений руками людини – автограф на торці волосини.

Адреса: вул. Івана Мазепи, 21 (територія Києво-Печерської Лаври)
Сайт: microart.kiev.ua

Музей Авіації

Музей авіації в Києві був заснований в 2003 році. Експонати тут розміщені на старій злітно-посадковій смузі.
На майданчику в 15 гектарів представлено зразки громадянської, транспортної, військової і навіть військово-морської авіації. Крім літаків і вертольотів тут є також засоби боротьби з повітряними цілями. Серед експонатів: унікальний літак Ту-104 – перший у світі реактивний пасажирський літак, що злетів ще в 1955 році, а також копія першого українського серійного літака «Анатра-Анасаль», який випускали в Одесі в 1917-1918 роках.

Адреса: вул. Медова, 1
Телефон: +38 (044) 461 64 85
Час роботи: влітку (1 квітня-1 жовтня) 10:00-19:00, взимку 10:00-16:00
Вартість: дорослі — 10 грн., студенти, діти — 2 грн.
Сайт: avia-museum.org.ua

Музей Лесі Українки

Музей Лесі Українки займає 2 поверхи. На першому розташована меморіальна квартира родини Лесі Українки, інтер'єр якої був відтворений за спогадами молодшої сестри письменниці Ізидори. Квартира складається з 5 кімнат: кімнати Лесі Українки, кімнати матері – письменниці і культурної діячки Олени Пчілки, їдальні, вітальні і кімнати брата Лесі Українки – Миколи Косача. В інтер'єрі представлені особисті речі письменниці, її вишивки, сувеніри, привезені з подорожей, в одній з кімнат – картина, написана маслом самою Лесею.
На другому поверсі знаходиться літературна експозиція, яка висвітлює життєвий і творчий шлях Лесі Українки. Тут прижиттєві портрети поетеси, її рукописи, рідкісні книжкові та періодичні видання, предмети побуту того часу.

Адреса: вул. Саксаганського, 97
Телефон: +38(044) 220 57 52
Час роботи: 10:00-17:00, вихідний — вівторок

Музей історії Києва

Урочисте відкриття музею відбулося 26 травня 1982, в рік святкування 1500-річчя Києва, в приміщенні Кловського палацу - пам'ятника архітектури XVIII ст. За час існування музею його відвідало більше 10 млн. киян та гостей міста. Музеєм були відкриті філії: музей культурної спадщини на вул. Кловській, Київський музей Пушкіна на Кудрявській, музей Булгакова на Андріївському узвозі, музей Светлицького на вул. Дехтярній, музей Шолом-Алейхема на Червоноармійській, музей шістдесятників на вул. Гончара.
Зараз експозиція музею тимчасово розміщена на 4 і 5 поверхах Палацу мистецтв «Український дім».

Адрес: вул. Хрещатик, 2

Музей народної архітектури та побуту «Пирогово»

Музей «Пирогово» - це архітектурно-ландшафтний комплекс під відкритим небом. На площі більше 150 гектарів представлені всі історико-етнографічні райони України. Понад 300 пам'яток народної архітектури XVI-XX століть було завезено сюди з різних регіонів України: середнього Придніпров'я, Полтавщини, Слобожанщини, Полісся, Поділля, Карпат та півдня України.
Експонати, представлені в «Пирогово», знайомлять з архітектурою українських сіл, селянським побутом і народною творчістю українців. Ви буквально переміщаєтеся назад у минуле: старовинні українські мазані хати, церкви XVI - XVII століть, вітряні млини – все це було ретельно зібрано, доставлено до музею та реставровано. У кожному будиночку влаштований міні-музей, де показаний побут українців минулих століть – меблі, посуд, одяг, музичні інструменти, робоче начиння.
Після прогулянки по музею тут можна покататися на коні, пообідати в ресторанчику українським борщем із салом та пампушками або шашликом, і все це під відкритим небом, а ще на «тлі» живої української музики.

Адреса: вул. Червонопрапорна, 1
Телефон: +38(044) 526 57 65
Час роботи: 10:00-17:00 без вихідних
Вартість: дорослі — 15 грн., діти до 10 років — 4 грн., учні від 10 до 17 років, студенти, пенсіонери — 7 грн.

 

Повернутися до путівника